Něco málo o nás ...

Chs od Mezúnova dvorce

Vymyslet název chovatelské stanice není úplně jednoduché. My jsme to vyřešili tak, že jsme nahlédli do kroniky obce a zjistili, že prapůvod Mezouně je právě název Mezúnův dvorec. 

Nebudeme psát, že naše "chovka" má dlouholetou tradici, protože to tak opravdu není - jsme úplní začátečníci, chs máme zaregistrovanou k 20.12.2017.

Vždy se v naší domácnosti vyskytovalo něco chlupatého, čtyřnohého - vždycky to však byl pejsek a nikdy nebyl s PP.  Až naše Bettynka je první fenka a rovnou papírová. Původně jsme neplánovali žádný chov, prostě jsme chtěli do naší čtyřčlenné smečky dvounožců psí kámošku. A tak jsme si pořídili Betty a vše začalo ... . Po absolvování všech povinných očkování jsme začali chodit na cvičák kvůli socializaci. Přesto, že bydlíme na vesnici, mnoho pejskařů nepotkáme, stále lidé zastávají názor, že se jim pejsci vyběhají na zahradě - my však víme své, viď Bettynko? Naše štěndo se se všemi pejsky snášelo naprosto v pohodě. 

Chvilku po oslavě prvních narozenin jsme se dostali do skvělé party https://www.retriever-real.com k Jitce a Pavlu Špikovým a později na psím kempu i k hlavnímu guru Viktoru Jánošíkovi. Tento tým nás perfektně připravil na OVVR a díky nim jsme také našli mnoho nových jak psích tak lidských kamarádů.  Na cvičák k Pavlovi a Jitce chodíme samozřejmě dál. Nyní už jsme postoupili do dalšího levelu, připravujeme se na podzimky. No, i když teď se spíše soustředíme na štěňátka, která by měla přijít na svět 8.8.2018, ale to se dozvíme až dle ultrazvuku, na který jdeme 4.7.2018. Držte palečky i tlapičky. Když vše dobře dopadne, určitě poskytneme více informací.